Vážení čtenáři, děkujeme Vám za přízeň v roce 2016 a ze srdce Vám přejeme vše nejlepší do nového roku 2017. Redakce Infoserveru Luhačovice a okolí - jsme tu s Vámi již 17 let!

Najít kvalitní personál bylo vždy těžké. Vhodné uchazeče je třeba maximálně zaujmout a vytvořit jim takové podmínky, aby se mohli stát mistry svého oboru a podílet se aktivně na rozvoji podniku, ve kterém pracují, říká Roman Taťák z Augustiniánského domu v Luhačovicích. Míní, že se nejedná vždy čistě jen o peníze. „I když ty samozřejmě hrají velkou roli," zdůrazňuje.

Sérii historických detektivek z počátků první republiky přináší seriál České televize Četníci z Luhačovic. Dvanáct příběhů představuje poválečnou dobu jako historickou etapu, kdy morálka a zločinnost byly ovlivněny ještě před pár měsíci probíhajícím válečným konfliktem, jako dobu, kdy válečný černý obchod zplodil vrstvu zbohatlých kšeftmanů i chudé, kteří neměli na jídlo. A jako moment, kdy se osádky četnických stanic, které nový stát převzal po monarchii, musely rychle oprostit od zlé pověsti „rakouského četníka“. Výpravný dobový seriál, v němž si zahráli Martin Donutil, Robert Hájek, Pavel Zedníček, Vica Kerekes, Igor Bareš a další, se na obrazovkách ČT1 objeví v lednu. Jeho režiséry jsou Biser A. Arichtev, Peter Bebjak a Dan Wlodarczyk. Autorem projektu, a zároveň hlavním scenáristou, je Petr Bok.

Když ho potkáte, těžko byste řekli, že vlastní prosperující zemědělský holding Lukrom s ročním obratem zhruba čtyři miliardy korun, který chtěl kdysi koupit současný ministr financí Andrej Babiš. Luhačovický podnikatel Zdeněk Červenka si nepotrpí na výstřelky, tím největším je jeho šestnáct let trvající angažmá ve zlínském fotbalovém klubu, který se v půlce sezony senzačně přimíchal do bitvy mocných o pohárové příčky.

Za posledních pětadvacet let se podle studií lidem v České republice prodloužil život až o deset let. Stojí za tím pokrok medicíny i změna životního stylu. Právě zdravý životní styl se stává v současné době fenoménem, kvůli kterému restaurace a hotely mění své jídelníčky. „U nás v hotelu podporujeme myšlenku pracuj na svém těle a duši. Bůček u nás neservírujeme," říká generální ředitel Augustiniánského domu v Luhačovicích Petr Borák.

Dvě jednotky hasičů zasahovaly na místě včerejší tragické dopravní nehody u Luhačovic na Zlínsku. Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Luhačovic dorazily na místo hlášené dopravní nehody, ke které došlo na komunikaci z Luhačovic směrem na Uherský Brod a Biskupice,  v 20:23 hodin.

Nová výzdoba i nové dárky potěší návštěvníky luhačovického jarmarku. Konat se bude v pátek v rámci rozsvěcování Vánočního stromu.Vedení města se rozhodlo investovat do zkrášlení Luhačovic více než obvykle. „Návštěvnická sezona byla velmi úspěšná, část výtěžku tedy půjde i do výzdoby," potvrdila starostka Marie Semelová. Zvláštních ozdob se dočká zejména čerstvě rekonstruovaná ulice Dr. Veselého.

Kunovice, Drslavice, Popovice, Veletiny, Podolí i Hradčovice jsou připraveny na výstavbu dlouho plánované cyklostezky, která by měla propojit Kunovice a zbytek Uherskohradišťska s lázeňským městem Luhačovice. Ambicióznímu projektu projednávanému už v roce 2005 se tak teprve nyní, po jednání mikroregionu Dolní Poolšaví, dostává reálných a konkrétních kontur. „Slyším o takovém projektu poprvé, nicméně jako vášnivého cyklistu by mě to samozřejmě potěšilo. Už dnes není problém dostat se do Luhačovic až na jeden tří až čtyř kilometrový úsek, kde se musí jet po frekventované silnici. Do Kunovic pak jezdíme často po starých cestách, takže tam se po cyklostezkách nejezdí téměř vůbec," podělil se o své zkušenosti Petr Kubele z Uherského Brodu.

V centru Luhačovic panuje čilý stavební ruch. Poblíž kulturního domu se započalo se stavbou pětipodlažního objektu za více než sto milionů korun. Nabídne především komerční prostory a byty. Mnozí místní by ale na dané ploše viděli raději útulné náměstíčko s parčíkem. Stavbaři přitom musí zejména hlídat podzemní vodu, aby neohrozili léčivé prameny. „Bohužel se město prodejem pozemku, který je na strategickém místě v centru, připravilo o možnost využít atraktivní veřejný prostor," je přesvědčená místní obyvatelka Blanka Petráková.