21. reprezentační ples akciové společnosti Lázně Luhačovice se nesl v duchu nového seriálu České televize Četníci z Luhačovic. V sobotu 28. ledna 2017 se této významné společenské akce v Luhačovicích zúčastnilo téměř 800 osob. V prostorách Společenského domu mohli návštěvníci zhlédnout fotografie z natáčení seriálu, dobové kostýmy a měli jedinečnou možnost se vyfotografovat v kulisách četnické stanice. Ples zahájil generální ředitel Lázní Luhačovice, a.s., Eduard Bláha společně s Janem Součkem, ředitelem TS Brno České televize. Oba byli v dobových četnických uniformách z roku 1919. Mezi vzácnými hosty byla také paní Livia Klausová, velvyslankyně ČR na Slovensku.

Dlouholetý spor luhačovické radnice s Lázněmi Luhačovice ohledně nákladů na údržbu lázeňského areálu spěje ke konci. Jak serveru Zlin.cz řekla starostka Luhačovic Marie Semelová, obě strany podle všeho našly optimální řešení. Město chce spor s Lázněmi Luhačovice definitivně vyřešit na mimořádném jednání zastupitelů. "Společně s protistranou jsme už nalezli elegantní řešení," řekla starostka Semelová. Spor o náklady na údržbu lázeňského areálu, který je sice soukromý a patří akciové společnosti, ale je zároveň veřejným prostranstvím, se táhne už léta a teď se záležitost podle všeho již konečně chýlí ke smírnému řešení.

Už sedm let probíhá v Luhačovicích letní festival s názvem Luhovaný Vincent. Pořádají ho lidé, kteří mají osobní vazbu k místu samotnému. Jednou z hybatelek dramaturgie „bez kompromisů“ je jeho ředitelka Magdaléna Petráková, absolventka olomoucké katedry divadelní a filmové vědy a v současnosti studentka Managementu v kultuře na Masarykově univerzitě.  S jejími aktivitami se můžeme potkat nejen v Luhačovicích, podílá se například také na projektu Druhá šance, který přináší do Olomouce netradiční povánoční oživení.

Lázně Luhačovice se s velkou pravděpodobností odvolají proti rozsudku brněnského krajského soudu, podle kterého mají lázně zpětně zaplatit Ochrannému svazu autorskému (OSA) 580 tisíc korun na poplatcích za televizní a rádiové přijímače na pokojích. Uvedl to generální ředitel lázní Eduard Bláha. Brněnský soud rozhodl v pátek. "Zdůvodnění rozsudku jsme ještě nedostali, takže to nemůžu více komentovat. Je však velmi pravděpodobné, že se odvoláme," uvedl Bláha.

Záběry z regionu i řadu komparzistů, které možná znáte od vidění, slibuje seriál Četníci z Luhačovic. První díl uvádí Česká televize už dnes večer. Kromě Martina Donutila, Jiřího Langmajera nebo Aleny Mihulové v něm uvidíte coby lékaře zlínského herce Radoslava Šopíka. Nejen milovníky historie jistě potěší prvorepubliková tvář proslulých moravských lázní. Točilo se hned na několika místech lázeňského areálu od Vodoléčebných lázní přes hotely Jestřabí a Dům B. Smetany až po Jurkovičův dům.

KORUNKA LUHAČOVICE ve spolupráci s holdingem lázeňských hotelů ROYAL SPA pomohla dětem v Africe. Humanitární pomoc osobně v Ghaně předala ředitelka KORUNKY LUHAČOVICE a Léčebných lázní Luhačovice – Sanatorium Miramare Veronika Záhorská. Pomoc z České republiky čítala velké množství školních pomůcek a dárků pro všechny děti. Navíc KORUNKA LUHAČOVICE předala prostřednictvím velvyslankyně České republiky v Ghaně Dity Fuchsové nadaci Chance for Children na místě 1000 amerických dolarů (v přepočtu cca 25.500 Kč), které centrum využije na konkrétní pomůcky nebo stravu pro děti.

Chcete vidět Prostějov v televizi? Pak nezapomeňte sledovat sérii dvanácti historických detektivek z počátku první republiky Četníci z Luhačovic. První díl seriálu bude mít na obrazovce České televize premiéru už tento pátek 6. ledna. Mrtvý muž na posedu pod lesem. Byla to vražda nebo sebevražda? První epizoda premiérové série historických detektivek ponese název Pytláci. Četníci z Luhačovic se opakovaně vraceli i do Prostějova. Společně s populárním Pavlem Zedníčkem jej navštívili už v listopadu 2014. Radnici proměnili v hotel, do něhož přijíždějí dva mladí četníci hledat muže z vyšších kruhů podezřelého z trestného činu. Vzhledem k nutnosti dotočit některé scény se začátkem uplynulého května vrátili. A stejně tomu bylo i v létě.

Lázně Luhačovice, a.s. a Léčebné lázně Jáchymov, a.s. které spolu tvoří největší lázeňskou skupinu v České republice Spa & Wellness Nature Resorts, byly i letos úspěšné v soutěži Velká cena cestovního ruchu 2016/2017. V kategorii nejlepší lázeňský a wellness balíček získaly Léčebné lázně Jáchymov první místo za produkt "Dovolená v Krušných horách" a Lázně Luhačovice druhé místo za produkt "Víkend pro single cestovatele v hotelu Alexandria". Slavnostní předávání cen bylo ve čtvrtek 19.1.2017 v Brně. Soutěž je vyhlašována vydavatelstvím C.O.T. media a Veletrhy Brno v rámci veletrhů GO a Regiontour.

Nový jízdní řád Českých drah pro letošní rok bude ve znamení podstatného zrychlení dopravy z Prahy do Luhačovic. Serveru Zlin.cz to řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Změna se dotkne expresní linky Ex 2 z Prahy na střední Moravu a na Slovensko a souběžné rychlíkové linky R 18. Dosud byly spoje obou linek částečně provázány a zajížděly střídavě na Vsetínsko, do Zlína, Luhačovic a Veselí nad Moravou. Nově dojde k oddělení ramen obou linek.

Přes půl milionu korun musí zpětně zaplatit Lázně Luhačovice na autorských poplatcích za televizní a rádiové přijímače na pokojích. V pátek o tom rozhodl Krajský soud v Brně. Lázně nejprve odmítaly poplatek platit, pak požadovaly po Ochranném svazu autorském alespoň slevu. Argumentovaly například tím, že nejsou jako hotely, které platí plnou výši. To ale soud zamítl. „Sazby pro lázeňská zařízení nejsou speciální kategorií upravenou v autorském zákoně, tudíž nemohou zahrnovat kategorii hotelů,“ říká mluvčí Krajského soudu v Brně Simona Pešková.

Několik stovek lidí se zapojilo do letošního silvestrovského pochodu k červenému kříži. Tradiční akce byla letos zpestřena i slavnostním svěcením opravené, historické památky. Červený kříž se nachází na turistické trase a každoročně se u něj poslední den v roce schází lidé z okolních obcí. „Akce se letos koná po šesté," sdělila Deníku starostka Petrůvky Petra Polášková. Jako aktivní sportovkyně zájem lidí vítá. „Jsem ráda, že se projdeme a že se nás tady schází stále více i z dalekého okolí," doplnila.