Po osmi letech získá aeroklub z Holešova na Kroměřížsku znovu vlastní zázemí. Na jaře slavnostně otevře plochu u Luhačovic. Původní letiště v Holešově nahradila v roce 2009 krajská průmyslová zóna. Holešovský aeroklub našel v poslední době dočasný azyl na letišti v šedesát kilometrů vzdáleném Kyjově. „Bylo to náročné období a znamenalo odliv členů, někteří šli jinam, jiní s létáním skončili úplně,“ uvedl Michal Vláčilík z aeroklubu.

Pátráme po dvaadvacetileté Sabině Urubové ze Slavkova pod Hostýnem žijící v Luhačovicích. Ze svého současného bydliště v Luhačovicích odešla pravděpodobně 24. ledna po desáté hodině večer. Hledaná žena je vysoká 165 cm, štíhlé postavy, má modré oči a rovné vlasy s červeným přelivem dlouhé po ramena. Při odchodu z domu měla na sobě zřejmě černou dlouhou zimní bundu s kožíškem na kapuci, světle modré rifle a černé semišové kozačky nad kolena. Mohla by se pohybovat v některé ze zlínských restaurací či nočních podniků. Informace k jejímu pobytu sdělte na nejbližší služebnu policie nebo na tísňovou linku policie 158. Děkujeme. nprap. Monika Kozumplíková

Lyžař Jiří Čech z Luhačovic vyhrál na zimní univerziádě v Almaty skikros a v předposlední den soutěží získal pro českou výpravu druhou zlatou medaili. Nejlepší český skikrosař Čech našel v Almaty přemožitele pouze v pondělní kvalifikaci, v níž obsadil sedmé místo. Dnes ale třiadvacetiletý student pražského ČVUT vyhrál všechny čtyři vyřazovací jízdy a ve finále za sebou nechal Rusa Kirilla Měrenkova, jenž byl do té doby stoprocentně úspěšný včetně kvalifikace.

Jedním z hlavních bodů, kterému se věnovali luhačovičtí městští zastupitelé 26. ledna na 16. řádném zasedání Zastupitelstva města Luhačovice, bylo dořešení sporu s akciovou společností Lázně Luhačovice. Spor o náklady na údržbu lázeňského areálu, který je sice soukromý a patří akciové společnosti, ale je zároveň veřejným prostranstvím, se táhne už léta a teď se záležitost podle všeho již konečně chýlí ke smírnému řešení. „Po mnoha intenzivních jednáních v posledních měsících jsme se zástupci Lázní Luhačovice dospěli ke shodě, jak spor vyřešit. Rada města nejprve projednávala na několika zasedáních návrhy různých typů smluv (podnájemní, inominátní..) mezi Lázněmi Luhačovice, jimi zřízenou obecně prospěšnou společností a městem Luhačovice, ale nakonec zřejmě bude řešení jednodušší, než všichni čekali. Věc by se měla v nejbližší době elegantně vyřešit bez nových smluv. Město převezme větší část nákladů na údržbu areálu, kterou i v současnosti provádí naše příspěvková organizace Technické služby Luhačovice a bude ji provádět i nadále. Tím nebude mít akciová společnost důvod žádat na městu Luhačovice případné další nároky. Věřím, že se vše vyřeší již na mimořádném zasedání zastupitelstva, které svolám v nejbližší době. K finálnímu řešení jsme totiž dospěli opravdu před pár hodinami. Přestože zastupitelé na plénu v podstatě avizovali toto navrhované řešení jako schůdné, nechtěli příslušné usnesení schválit pod zbytečným časovým tlakem a ještě si vyžádali některé další doplňující podklady. Proto kvůli této záležitosti svolám mimořádné zasedání," uvedla starostka Luhačovic Marie Semelová.

Kdysi vyhledávaný pozlovický hotel stále chátrá. Ruinu ale možná čeká zásadní změna. Mezi místními se totiž špitá, že hotel Voroněž někdo za třicet milionů koupil. „Za takovou ruinu bych nedal ani desetinu této sumy," prohlásil místní obyvatel Michal Nerušil. K přehradě chodívá rád na procházky. Je přesvědčený, že zdevastovanou stavbu čekají brzy změny.