Voda z oblíbeného luhačovického pramene Ottovka je po téměř roční odstávce opět pitná. Místní i návštěvníci města ji nemohli ochutnat od konce loňského května. Na vině bylo znečištění vody fekálními bakteriemi, které mohou lidem způsobit průjmová onemocnění, v horších případech i úplavici nebo žloutenku. Lázně Luhačovice, které se o pramen starají, vodu testují v laboratořích každý týden. Až tři nedávné rozbory z přelomu března a dubna však ukázaly, že je její konzumace znovu zdravotně nezávadná.

Policisté z Luhačovic, jmenovitě Miroslav Kostka a Petr Pinďák, projížděli v sobotu dopoledne ulicí Nádražní, kde si všimli dvou chlapců, kteří jeli na kole. Poté, co přejeli přes zvýšený přechod pro chodce, uslyšeli ránu. Když se podívali dozadu, uviděli, že jeden z cyklistů leží na zemi. Policisté se vrátili zpět a uviděli, že ležící chlapec se celý třese a evidentně nedýchá. Jeho kamarád netušil, co má dělat. Policisté se snažili hocha probrat, posadili ho. Po chvíli začal dýchat a komunikovat, policisté ho chtěli pomalu zvednout. Přitom zavolali záchranáře.

V lázeňském městečku Luhačovice si místní užívají jednoho z největších darů přírody, léčivé pramenité vody známé pod jménem Vincentka. Přestože výnosný byznys s léčivou vodou láká zahraniční obchodníky, současný majitel Jaroslav Šumšal se zavázal, že udělá vše pro to, aby zázračná voda patřila stále Čechům. Vincentka je pro svou slanou chuť také přezdívána jako české moře, jehož historie sahá až do sedmnáctého století. „Nabídky přicházejí, přece jenom jsme si vybudovali určité renomé. Měli jsme velké štěstí, že jsme začali stavět na takovém jméně, jako je Vincentka, která se po staletí používala v rodinách na všechno. Byla to přírodní věc, která fungovala. Díky tomuto poznatku, mimo jiné, jsme se rozhodli pro její koupi,” popsal Šumšal.