Léta nepoužívané letiště nad Luhačovicemi ožívá, v těchto dnech zde zahájili zkušební provoz. Serveru Zlin.cz to sdělil předseda Aeroklubu Luhačovice Josef Štrauf.  Od loňského roku u letiště na kopci nad Luhačovicemi vyrostly nové budovy. Nyní se s novým zázemím letiště, ve kterém začíná působit Aeroklub Luhačovice, blíže seznámili představitelé města. Spolu se zástupci okolních obcí a dalšími pozvanými hosty si prohlédli budovu s hangárem i letadla. Josef Štrauf představil přítomným historii klubu, která sahá až k letité baťovské tradici létání na Zlínsku. Po působení v Otrokovicích a později Holešově, odkud musel klub odejít kvůli vzniku průmyslové zóny, se tedy nyní klub přemístil na letiště na kopci nad Luhačovicemi, kde si vybudoval za asi 15 milionů korun nové zázemí.

Desítky milionů korun mají spolykat úpravy, které společnost Lázně Luhačovice plánuje ve svém areálu. Nejen lázeňští hosté by se tak ve finále mohli dočkat muzejních expozic, v nichž si budou připadat jako v podmořském světě. Zhruba 104 miliony korun chtějí lázně investovat do obnovy kolonády. Malá a Velká kolonáda i Vincentka leží na území navrženém na zápis na seznam UNESCO. „Nahoře nad místem, kam lidé chodí pro vincentku, je nevyužitý prostor. V něm by mohla vzniknout hlavní část muzeální expozice. Lidé by se tam mohli posadit, hrála by tam relaxační hudba, prostředí by bylo na bázi mořského pobřeží či podmořské hladiny,“ nastínil jednu z novinek Jiří Dědek, výkonný ředitel Lázní Luhačovice.

Více na denik.cz

Asi desítka letadel Aeroklubu Luhačovice získala nový hangár u kompletně renovovaného letiště u Luhačovic. Nadšenci si z vlastních zdrojů postavili také moderní zázemí. Po dlouhé době tak mají fandové letectví ze Zlínska skvělé podmínky pro rozvíjení svého koníčka. „Jsme rádi, že se nám podařilo zajistit nové prostory, věříme, že sem budou rádi chodit nejen členové aeroklubu, ale i další zájemci o létání a příznivci letectví," uvedl předseda Aeroklubu Luhačovice Miroslav Štrauf s tím, že klub je otevřený pro všechny aktivní lidi, kteří mají chuť udělat něco pro sebe a pro kamarády.

Lázeňské skupině Spa & Wellness Nature Resorts, která sdružuje akciové společnosti Lázně Luhačovice na Zlínsku a Léčebné lázně Jáchymov na Karlovarsku, vzrostly loni tržby na 1,041 miliardy korun. Meziročně narostly skupině tržby o 7,7 procenta. Předloni činily 966 milionů korun. ČTK o tom dnes informoval výkonný ředitel Lázní Luhačovice Jiří Dědek. 

Ženou regionu Zlínského kraje za rok 2016 se stala Veronika Záhorská, ředitelka neziskové organizace Korunka Luhačovice. Nominovaná byla do soutěže už podruhé. Tentokrát získala 430 hlasů a nechala za sebou dalších 12 žen, které postoupily v regionu do finále. „Nepřebírám toto ocenění jako Veronika Záhorská, ale přebírám ho za celý tým Korunky Luhačovice, kteří společně připravují akce. Děkuji za tuto soutěž, protože nám dává sílu pokračovat v práci dál,“ reagovala Veronika Záhorská.

Lázně Luhačovice dokončily obnovu části pěší zóny ve svém areálu. Od ledna také využívají nové teplovody, které nahradily dosluhující parovod fungující 50 let. Lázně díky modernizaci energetického hospodářství ušetřily za těch pár měsíců několik milionů korun, řekl dnes novinářům výkonný ředitel společnosti Jiří Dědek. "Pára byla přepojena v lednu, od té doby v objektech lázeňského středu topíme horkou vodou. V nákladech se to velmi rychle projevilo," uvedl Dědek. Předchozí parovod byl zastaralý nejen kvůli tepelným ztrátám, časté byly také poruchy. "Měli jsme co tři měsíce poruchu, kdy něco v zemi prasklo a hledalo se to," uvedl generální ředitel lázní Eduard Bláha. Lázně využívají teplo nejen k topení, ale i na ohřev vody v koupelích. "Celý rok topíme," uvedl Bláha.

Nehoda motorky a osobního auta nedaleko Luhačovic. | foto: HZS Zlínského kraje Nehoda se stala ve čtvrtek po půl šesté odpoledne na silnici mezi Pozlovicemi a Petrůvkou. „Při telefonátu na tísňovou linku hasičů oznamovatel uvedl, že zraněný motorkář zůstal ležet na louce mimo komunikaci a jeho stroj hoří,“ poznamenal krajský mluvčí hasičů Libor Netopil. 

Už za několik dní vypukne v Luhačovicích další ročník multižánrového festivalu Luhovaný Vincent. Jak serveru Zlin.cz za pořadatele uvedla Kristýna Kapinusová, tentokrát se festival uskuteční v době od 29. června do 2. července. Letos poprvé bude festival pojit jedno společné heslo, a to Zpomal!, které má poukázat na to, jak čas nemilosrdně plyne a protéká lidem mezi prsty.

V Luhačovicích vznikne nové chráněné bydlení, které nabídne zázemí 11 zdravotně postiženým klientům. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí krajského úřadu Renata Janečková. Nové chráněné bydlení bude fungovat v pronajatých prostorách v rodinném domě v Luhačovicích. Organizačně bude začleněno do Domova pro osoby se zdravotním postižením Uherský Brod, jenž spadá pod krajskou příspěvkovou organizaci Sociální služby Uherské Hradiště. Sloužit bude 11 stávajícím klientům z pěti domovů pro osoby se zdravotním postižením ve Zlínském kraji, kterým nabídne vhodné podmínky pro plnohodnotný život.

V sobotu 10. června se konal již osmnáctý ročník tradičního luhačovického pivního maratonu Krügl Cup. Jak již bývá zvykem, počasí ze začátku vůbec nepřálo, neboť celé dopoledne pršelo, s blížícím se startem se však počasí udobřilo a nabídlo výborné teplotní podmínky pro samotné závodníky. Do závodu vyrazilo 45 závodníků, kteří dali dohromady 11 smíšených týmů. 

V Muzeu luhačovického Zálesí se 8. června uskuteční vernisáž výstavy nazvané Je libo dobrou kávu?, která návštěvníkům představí historii kávy a kávových náhražek. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí 14|15 Baťova institutu ve Zlíně Alena Babicová. Výstava bude v luhačovickém muzeu k vidění až do 12. listopadu. K expozici je připraven také zajímavý doprovodný program. Velkým lákadlem pro návštěvníky pak bude 11. června historický minifestival náhražkové kávy Café Calma.

Další články...