V Luhačovicích na Zlínsku začne v pondělí Akademie Václava Hudečka. Škola pro mladé talentované houslisty se v lázeňském městě bude konat již 21. rokem, absolvovalo ji již přes 400 houslistů. Letos se jí zúčastní 16 studentů ve věku 11 až 23 let, řekla dnes ČTK ředitelka Spolku Václava Hudečka Miroslava Krumpolcová.

Společnost Moravská vodárenská (MOVO) připravuje rekonstrukci čistíren odpadních vod v Luhačovicích a Kašavě na Zlínsku. Investice si podle odhadů vyžádají téměř 70 milionů korun, řekl dnes ČTK ředitel zlínské pobočky společnosti Pavel Raška. „V případě čistírny v Kašavě je již vypracována projektová dokumentace a termín zahájení stavby je předběžně stanoven na rok 2018 či 2019,“ řekl Raška. Rekonstrukce kašavské čistírny by měla stát asi 27 milionů korun. Na zhruba 40 milionů korun by mělo přijít dokončení rekonstrukce luhačovické čistírny, hotovy jsou tam dvě etapy. „Ostatní čistírny odpadních vod jsou po intenzifikaci, takže žádná další rekonstrukce nebude,“ uvedl Raška.

V galerii Městského domu kultury Elektra v Luhačovicích je k vidění zajímavá terarijní výstava. Expozici připravil zlínský chovatel Martin Rokos a jak serveru Zlin.cz sdělil, lidé zde uvidí i řadu hodně neobvyklých zvířat. Expozice bude k vidění do 3. září a návštěvníci zde budou moci obdivovat hady, různé ještěry, želvy, chameleony, ale třeba i štíry nebo malé savce jako myšky či cizokrajný druh ježka. Výstava je doplněna také o některé již neživé exponáty z živočišné říše.

Bouřka doprovázená krupobitím a přívalovým deštěm způsobila nemalé komplikace občanům v okolí Pozlovic u Luhačovic. První žádost o pomoc jednotek obdrželo krajské operační středisko HZS kraje krátce před šestou hodinou večerní. Od té doby přijali příslušníci na operačním středisku desítky telefonátů a vysílali jednotky během tří hodin k 16-ti událostem. ,,Drtivá většina událostí se stala v katastru obce Pozlovice, kde bylo nutné odstraňovat popadané stromy, čistit ucpané propustky nebo čerpat zaplavené sklepy. Vůbec nejhorší byla situace v místním kempu, kterým se voda prohnala. V době průtrže zde byly ve stanech ubytovány desítky lidí a zasahující jednotky zde musely odklánět přitékající vodu a pomáhat zasaženým občanům s řešením komplikací. Žádné zranění však naštěstí nebylo zjištěno," uvedl kpt. Ing. Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.

V galerii Městského domu kultury Elektra v Luhačovicích je k vidění zajímavá terarijní výstava. Expozici připravil zlínský chovatel Martin Rokos a jak serveru Zlin.cz sdělil, lidé zde uvidí i řadu hodně neobvyklých zvířat. Expozice bude k vidění do 3. září a návštěvníci zde budou moci obdivovat hady, různé ještěry, želvy, chameleony, ale třeba i štíry nebo malé savce jako myšky či cizokrajný druh ježka. Výstava je doplněna také o některé již neživé exponáty z živočišné říše.

Bouřka doprovázená krupobitím a přívalovým deštěm způsobila nemalé komplikace občanům v okolí Pozlovic na Zlínsku. První žádost o pomoc jednotek obdrželo krajské operační středisko HZS kraje krátce před šestou hodinou večerní. Od té doby přijali příslušníci na operačním středisku desítky telefonátů a vysílali jednotky během tří hodin k 16-ti událostem. Drtivá většina událostí se stala v katastru obce Pozlovice, kde bylo nutné odstraňovat popadané stromy, čistit ucpané propustky nebo čerpat zaplavené sklepy. Vůbec nejhorší byla situace v místním kempu, kterým se voda prohnala. V době průtrže zde byly ve stanech ubytovány desítky lidí a zasahující jednotky zde musely odklánět přitékající vodu a pomáhat zasaženým občanům s řešením komplikací. Žádné zranění však naštěstí nebylo zjištěno.

U busty Leoše Janáčka v Luhačovicích byl v pondělí zahájen 26. ročník hudebního Festivalu Janáček a Luhačovice. Serveru Zlin.cz to uvedl Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy. V rámci festivalu je na programu celkem pět koncertů, do 21. července se tak v lázeňském městě představí špičkoví umělci a orchestry. Při zahajovacím koncertu festivalu zazněla v podání české houslové legendy Ivana Ženatého a Filharmonie Bohuslava Martinů například Bruchova Skotská fantazie, Dvořákův Zlatý kolovrat nebo Janáčkovy Lašské tance.

Představte si, že jdete na kávu k babičce. Babička bydlí v malém městečku v nenápadném domku, který stojí ve stínu okolních budov. Na zápraží tu kvetou karafiáty, v síni stojí pec a babička umí dělat delikátní espresso z kávy, kterou si sama praží. Nenápadný domek, který stojí v Luhačovicích hned vedle honosné Alexandrie, skrývá poklad v podobě stylové kavárny velkoměstského střihu. Kávu tady sice nevaří vaše babička, ale už ode dveří si tu připadáte, jako by vás dům obejmul a pozval dál na něco dobrého.

Palmy, papoušci, květy, pohoda, korzo, klid - to jsou symboly posledního ročníku festivalu Luhovaný Vincent a také prvky scénografie festivalového centra v kavárně Jizba. Ročník zpodobňující městskou kulturní oázu pomalu a klidně skončil. Hesla „Zpomal!“ se však nevzdávejme!

Navštivte unikátní historický areál Říčních a slunečních lázní v lázních Luhačovice, který je kulturní památkou. Slunění není jen doménou letních pobytů u moře, to si můžete vychutnat i při svém pobytu v nejnavštěvovanějších moravských lázních. Z technických důvodů v areálu Říčních a slunečních lázní není možné koupání, ale můžete se tu občerstvit nealko nápoji, pivem a zmrzlinou nebo strávit příjemný letní den sluněním na lehátkách. Každý platící návštěvník navíc dostane láhev minerální vody zdarma.

Obyvatelé Luhačovicka a Slavičínska stále věří, že zvrátí záměr E.onu postavit napříč Bílými Karpatami třicetimetrové stožáry vysokého napětí. Chystají petici na vládu. Nakolik budou úspěšní? Těžko říct. E.on je však ve výhodě. Všechny obce, kudy má vedení vést, vyjma Dolní Lhoty, už mají stavbu zanesenou v územních plánech. Plánuje se totiž dvacet let – a stížnosti zřejmě přišly pozdě. Energetická společnost dosud ani nechtěla se stěžovateli komunikovat. Na úterní jednání se starosty na krajském úřadě však její zástupci přišli, a jsou ochotní diskutovat o nižších stožárech nebo možnosti, že by jich část vedla pod zemí.

Další články...