Bouřka doprovázená krupobitím a přívalovým deštěm způsobila nemalé komplikace občanům v okolí Pozlovic na Zlínsku. První žádost o pomoc jednotek obdrželo krajské operační středisko HZS kraje krátce před šestou hodinou večerní. Od té doby přijali příslušníci na operačním středisku desítky telefonátů a vysílali jednotky během tří hodin k 16-ti událostem. Drtivá většina událostí se stala v katastru obce Pozlovice, kde bylo nutné odstraňovat popadané stromy, čistit ucpané propustky nebo čerpat zaplavené sklepy. Vůbec nejhorší byla situace v místním kempu, kterým se voda prohnala. V době průtrže zde byly ve stanech ubytovány desítky lidí a zasahující jednotky zde musely odklánět přitékající vodu a pomáhat zasaženým občanům s řešením komplikací. Žádné zranění však naštěstí nebylo zjištěno.

Představte si, že jdete na kávu k babičce. Babička bydlí v malém městečku v nenápadném domku, který stojí ve stínu okolních budov. Na zápraží tu kvetou karafiáty, v síni stojí pec a babička umí dělat delikátní espresso z kávy, kterou si sama praží. Nenápadný domek, který stojí v Luhačovicích hned vedle honosné Alexandrie, skrývá poklad v podobě stylové kavárny velkoměstského střihu. Kávu tady sice nevaří vaše babička, ale už ode dveří si tu připadáte, jako by vás dům obejmul a pozval dál na něco dobrého.

Palmy, papoušci, květy, pohoda, korzo, klid - to jsou symboly posledního ročníku festivalu Luhovaný Vincent a také prvky scénografie festivalového centra v kavárně Jizba. Ročník zpodobňující městskou kulturní oázu pomalu a klidně skončil. Hesla „Zpomal!“ se však nevzdávejme!

Navštivte unikátní historický areál Říčních a slunečních lázní v lázních Luhačovice, který je kulturní památkou. Slunění není jen doménou letních pobytů u moře, to si můžete vychutnat i při svém pobytu v nejnavštěvovanějších moravských lázních. Z technických důvodů v areálu Říčních a slunečních lázní není možné koupání, ale můžete se tu občerstvit nealko nápoji, pivem a zmrzlinou nebo strávit příjemný letní den sluněním na lehátkách. Každý platící návštěvník navíc dostane láhev minerální vody zdarma.

Obyvatelé Luhačovicka a Slavičínska stále věří, že zvrátí záměr E.onu postavit napříč Bílými Karpatami třicetimetrové stožáry vysokého napětí. Chystají petici na vládu. Nakolik budou úspěšní? Těžko říct. E.on je však ve výhodě. Všechny obce, kudy má vedení vést, vyjma Dolní Lhoty, už mají stavbu zanesenou v územních plánech. Plánuje se totiž dvacet let – a stížnosti zřejmě přišly pozdě. Energetická společnost dosud ani nechtěla se stěžovateli komunikovat. Na úterní jednání se starosty na krajském úřadě však její zástupci přišli, a jsou ochotní diskutovat o nižších stožárech nebo možnosti, že by jich část vedla pod zemí.

V galerii Městského domu kultury Elektra v Luhačovicích je k vidění zajímavá terarijní výstava. Expozici připravil zlínský chovatel Martin Rokos a jak serveru Zlin.cz sdělil, lidé zde uvidí i řadu hodně neobvyklých zvířat. Expozice bude k vidění do 3. září a návštěvníci zde budou moci obdivovat hady, různé ještěry, želvy, chameleony, ale třeba i štíry nebo malé savce jako myšky či cizokrajný druh ježka. Výstava je doplněna také o některé již neživé exponáty z živočišné říše.

Pět koncertů nabídne v Luhačovicích od 17. do 21. července už 26. ročník Festivalu Janáček a Luhačovice. Při zahajovacím koncertu vystoupí česká houslová legenda Ivan Ženatý a Filharmonie Bohuslava Martinů, sdělila serveru Zlin.cz za pořadatele Milena Hrbáčová. Festival začne u busty Leoše Janáčka v 16:30. „V podání Ivana Ženatého a Filharmonie Bohuslava Martinů zazní Bruchova Skotská fantazie. Dále se mohou hosté těšit na Dvořákův Zlatý kolovrat a Janáčkovy Lašské tance,“ uvedla Hrbáčová.

V galerii Městského domu kultury Elektra v Luhačovicích je k vidění zajímavá terarijní výstava. Expozici připravil zlínský chovatel Martin Rokos a jak serveru Zlin.cz sdělil, lidé zde uvidí i řadu hodně neobvyklých zvířat. Expozice bude k vidění do 3. září a návštěvníci zde budou moci obdivovat hady, různé ještěry, želvy, chameleony, ale třeba i štíry nebo malé savce jako myšky či cizokrajný druh ježka. Výstava je doplněna také o některé již neživé exponáty z živočišné říše.

Lázeňský areál v Luhačovicích čekají opravy za desítky milionů. Obnovy se dočká kolonáda, hala s vincentkou i vodoléčebný ústav se slunečními lázněmi. Jednu z dominant Lázeňského náměstí v Luhačovicích čeká rozsáhlá rekonstrukce. Malá a Velká kolonáda s halou, kde pramení známá Vincentka, je po desetiletích provozu ve špatném technickém stavu. „Je potřeba restaurovat prosklená okna, mozaiky i mramorové sloupy,“ popsal ředitel Lázní Luhačovice Jiří Dědek.

U busty Leoše Janáčka v Luhačovicích byl v pondělí zahájen 26. ročník hudebního Festivalu Janáček a Luhačovice. Serveru Zlin.cz to uvedl Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy. V rámci festivalu je na programu celkem pět koncertů, do 21. července se tak v lázeňském městě představí špičkoví umělci a orchestry. Při zahajovacím koncertu festivalu zazněla v podání české houslové legendy Ivana Ženatého a Filharmonie Bohuslava Martinů například Bruchova Skotská fantazie, Dvořákův Zlatý kolovrat nebo Janáčkovy Lašské tance.