Letošní rok dopadne velmi dobře, těší se majitelé lázní. Přibývá domácích hostů, vrací se i ruská klientela. Začíná je však brzdit podobně jako v dalších profesích nedostatek zaměstnanců. Obavy mají i z návrhu úhradové vyhlášky na příští rok. Za zvýšenou návštěvností stojí hned několik faktorů - lidé jsou díky růstu mezd ochotnější utrácet. Zvyšuje se také zájem o pobyty hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Do země se částečně vrací ruská klientela a nakonec je tu napětí ve světě, kvůli kterému se řada Čechů bojí za hranice a preferuje dovolenou doma.

Vlaky nazvané Šohaj, Galán, Petrov, Franz Kafka nebo Karel Čapek od prosince na kolejích nepotkáte. Nahradí je Slovácký, Jižní nebo Západní expres či Metropolitan. Počet názvů sice po letech růstu klesne, přesto ale zůstane 150 různých pojmenování. Už nyní využívají České dráhy v propagačních materiálech pojmenování Slovácký expres pro takzvané rychlíky vyšší kvality (Rx) na lince Praha-Přerov-Luhačovice, které zastavují například v Pardubicích, České Třebové, Olomouci, Otrokovicích, Starém Městě či Uherském Hradišti. Od 10. prosince půjde o oficiální pojmenování přímo v jízdním řádu, které nahradí dosavadní názvy jako Šohaj, Hradišťan nebo Galán.

Jak se stáčí minerální voda Vincentka z podzemního vrtu do lahví se přijel v těchto dnech do Luhačovic seznámit český reprezentant v biatlonu Michal Krčmář, stříbrný medailista ze štafety na juniorském šampionátu v Kontiolahti v roce 2012. Sám totiž tuto zbytkovou mořskou vodu z třetihorního moře vydatně využívá. „Pro mě s kolegou Ondrou Moravcem je to hlavně prevence, protože když létáme letadlem, tak klimatizace jsou nepříjemné. Začnu o nosního spreje, po cestě většinou používám Nasalis jako nosní proplach. Často se nám také v zimě stává, že máme zanešené dutiny, že nás chytne takzvaná rýmička, což je pro chlapy hodně nepříjemné, tak díky Nasalisu dokážeme dýchací cesty zprostupnit a jsme použitelní,“ popisoval s úsměvem Krčmář při návštěvě stáčírny nad kolonádou, obnovené v roce 1998.

Obyvatelé Luhačovic i návštěvníci města budou moci brzy využívat stovky metrů opraveného chodníku v Nádražní ulici. Tepna pěší dopravy pro občany tří přilehlých sídlišť směrem do centra města se týká prostoru od stání pro autobusy až po most u zámku. Opravu mají na starosti Technické služby Luhačovice.

Do prekérní situace se dostal v jednom ze zlínských barů muž, který si nasadil pouta, od nichž neměl klíč. Pomohli mu až přivolaní strážníci, kteří obdobné případy řeší pravidelně. A někdy i za choulostivých okolností. Devětatřicetiletý muž z Luhačovic chtěl nedávno uprostřed noci zaujmout osazenstvo jednoho z barů na zlínském sídlišti Jižní Svahy. Pouta si přicvakl na ruce, ale i vzhledem ke značné opilosti si neuvědomil, že nemá čím odemknout.

Když se sejdou dvě šikovné holky s hlavou plnou nápadů, je hned jasné, že z toho bude něco zajímavého. A protože v Luhačovicích nevyvěrají jenom prameny léčivé, ale také prameny inspirace, vznikla tu AB Manufaktura. A jako Anna, B jako Bára. Společně si otevřely maličkou reklamní agenturu a grafické studio. Původně si myslely, že budou dělat dekorace na svatby a oslavy, namísto toho dnes připravují grafiku a tisky pro řadu firem v regionu, v Čechách, a dokonce i v zahraničí. Tyhle dvě se sešly vlastně náhodou. Jedna pochází z Prahy, druhá z Nového Hrozenkova a obě se do Luhačovic přivdaly. A protože z nich najednou byly sousedky, začaly se navštěvovat. Když pak Anna hledala někoho, s kým by mohla v Luhačovicích otevřít malou dílnu, byla to právě Bára, koho oslovila. 

Krátce po půl jedenácté dopoledne byla na krajské operační středisko ohlášena dopravní nehoda osobního automobilu s kamionem mezi obcemi Horní Lhota a Zádveřice. Podle prvotních informací zde bylo podezření na zaklíněné osoby uvnitř osobního vozu. Na místo byla okamžitě vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Luhačovice a další jednotka ze stanice Zlín. K události vyrazil také velící důstojník směny.