Tragickou nehodu, při které v neděli u Štěpánova na Olomoucku zahynula pádem z vlaku teprve tříletá holčička, stále vyšetřuje policie i Drážní inspekce. Ty při šetření příčin neštěstí úzce spolupracují i s Českými drahami. To, že dívenka vypadla za jízdy dveřmi, je stále jasnější. Holčička cestovala rychlíkem na trase Luhačovice–Praha ve vagónu vyhrazeném pro rodiče s dětmi. Okolnosti, jak k vypadnutí dítěte z vlaku došlo a kdo za to nese odpovědnost, stále však nejsou známy.

Již naposled se tento týden přímo v Luhačovicích objevil štáb dobového seriálu Četníci z Luhačovic, který bude mít 12 dílů a do vysílání České televize v roce 2017 ho připravuje brněnské studio. „To, že si tvůrci pro natáčení vybrali právě Luhačovice, svědčí o tom, že jsou nejen populární léčebnou destinací, oblíbeným cílem jednodenní turistiky, relaxačních víkendových či wellness pobytů, ale s oblibou je vyhledávají právě filmaři pro zachovalou architekturu i atraktivní atmosféru s prvně republikovou noblesou,“ pochvalují si Luhačovičtí.

Sedmý ročník festivalu Luhovaný Vincent se dočkal svého naplnění a vyluhování. Počet diváků a posluchačů letos vytvořil svůj nový rekord. Prodalo se přes 100 akreditací (tedy vstupenek na celý program festivalu) a celkový počet návštěvníků, mezi kterými byli zhruba stejně zastoupeni místní obyvatelé, přespolní účastníci a lázeňští klienti, se vyšplhal přes 600 exkluzivních diváků. Jednotlivých akcí se také účastnili členové štábu, účinkující a čestní hosté, kteří dohromady spoluvytvářeli uvolněnou atmosféru festivalu.

Stát plánuje elektrifikaci železničních tratí ze Starého Města přes Uherské Hradiště do Luhačovic, Bojkovic a Veselí nad Moravou. Cestování vlakem bude rychlejší. Když dnes jedou cestující rychlíkem z Prahy do lázeňského města Luhačovice, musejí počítat se zdržením ve Starém Městě. Elektrickou lokomotivu je třeba vyměnit za dieselovou, na zbytku trati není trakční vedení. To znamená zdržení až o čtvrt hodiny.

Červencové sluníčko umí leccos. Třeba utrmácet návštěvníky věhlasných lázní tak, že prostě a krásně dostanou hlad, žízeň a taky chuť na něco dobrého. V největších moravských lázních, jak Luhačovice léta letoucí tituloval jejich ctitel, nestor zlínských žurnalistů, Ladislav Koželuha, v sezóně nemůže být žádný problém. I v případě, že mírně sejdete z hlavní třídy anebo z promenády. Jsme u restaurace U Zámku, naproti místa, kde už léta vždy ve vrcholícím čase parna (m)učí Mistr Václav Hudeček své houslové nástupce na vyhlášené Akademii. I přes cestu začíná vonět jídlo z místní kuchyně.

Do Luhačovic zamířili filmaři z České televize, lázeňské prostředí si vybrali pro nově vznikající seriál Četníci z Luhačovic. Jak serveru Zlin.cz sdělil autor projektu Petr Bok, seriál by se na televizních obrazovkách měl objevit příští rok. Nový seriál je dějově zasazený do období těsně po 1. světové válce. Filmaři natáčeli například u Domu Bedřicha Smetany, který však v seriálu figuruje jako Hotel Popper. Proto bylo nutné dočasně vytvořit jiný vývěsní štít budovy, přibyly před ní ale třeba i historické lampy a asfaltová cesta před touto stavbou byla kvůli stylovosti a dobové věrohodnosti překryta jemným pískem. Lidé mohli zahlédnout také drožku, která tudy před kamerami projížděla. Další záběry pořídili filmaři i poblíž Jurkovičova domu, na Lázeňském náměstí nebo ve Slunečních lázních.

Druhý ročník závodu horských kol s názvem Okruh Luhačovským Zálesím proběhne 23. července v Luhačovicích u hotelu Vega. Trasa závodu vede po zajímavé trase Komoneckých stezek, které jsou nejhezčími bajkovými traily v celém Luhačovském Zálesí. Trasy jsou připraveny pro kategorie Bejby, Junior, Dorost a Elite, nebude chybět ani doprovodný program pro ty, kteří přišli závodníky podpořit. Závod je součástí série Valašskokarpatská Cyklotour. 

Česká televize na filmovém festivalu v Karlových Varech představí v pátek svůj další nový seriál Četníci z Luhačovic. Každá z dvanácti epizod nabídne dva uzavřené kriminální případy. Ty vycházejí ze zločinů příznačných pro náročnou dobu po první světové válce. "Je to výpravný dobový seriál plný akčních scén a napětí,“ uvedl režisér Biser Arichtev, který Četníky z Luhačovic režíruje spolu s Petrem Bebjakem a Danem Wlodarczykem. „Pracujeme se spoustou herců, ale i se stovkami komparsistů, při natáčení střídáme různá prostředí, využíváme historická vozidla. Je to velice zajímavá práce,“ doplňuje režisér.

Joomla SEF URLs by Artio