Nové chodníky, parkoviště, dopravní hřiště nebo bezhotovostní parkovací automat a oprava sokolovny. To jsou některé z plánovaných investic v Luhačovicích. Zastupitelé města na začátku března schválili rozpočet na rok 2023. Počítá s příjmy ve výši 194,7 milionů korun. „Hlavními cíli s ohledem na schválený plán investic jsou pokračování rekonstrukce naší dopravní infrastruktury, obnova veřejných ploch, modernizace školství a podpora společenského života, a to jak v Luhačovicích, tak v místních částech,“ vyjmenoval starosta Marian Ležák.

Oblíbené Otevírání pramenů, kterým bývá každoročně zahájena hlavní lázeňská sezóna v Luhačovicích, se uskuteční až za dva měsíce, organizátoři ale už teď poodkrývají jeho program. Jedním z hřebů dvoudenního festivalu bude vystoupení hudebního skladatele a saxofonisty Felixe Slováčka. Hlavní lázeňskou sezónu a příchod jara v Luhačovicích také letos symbolicky zahájí dvoudenní festival známý jako Otevírání pramenů. Program bude již tradičně postaven na nedělním svěcení pramenů, víkendovém jarmarku, přehlídce automobilových veteránů a těšit se můžete také na koncerty a divadelní představení.

Vedení Luhačovic poslalo poslancům dopis, v němž je žádá, aby se zákonem upravila pravidla pro lázeňské hosty. Teď je to tak, že poplatek z pobytu 50 korun městu platí jenom ti, kteří si pobyt hradí sami. Lidé, které do lázní poslal lékař a platí jim to pojišťovna, jsou od platby ušetřeni. Město, jemuž příjmy z těchto poplatků jdou do pokladny, to považuje za diskriminační. Požaduje změnu, aby platili i klienti lázní, které tam poslal lékař, protože investuje miliony korun ročně do údržby veřejných lázeňských prostranství. A příjmy z poplatků jsou pro něho důležité.