Na 500 lidí přišlo besedovat s Milošem Zemanem v Luhačovicích na Zlínsku. Vítali ho potleskem i heslem Zeman je gentleman. Vzhledem k velkému ochlazení a větru si prezident uvázal i fešnou šálu. „Stop totalitě, stop Zemanovi. Tak jsem vás před časem vítal. Vy jste navíc přirovnával Čubu k Baťovi! To je nehoráznost,“ čílil se do mikrofonu přítomný muž a dav ho okamžitě vypískal. „Pane, kdybyste dokázal alespoň jednu tisícinu toho, co František Čuba, který teď leží v nemocnici! Vaše sebevědomí neodpovídá znalostem,“ utnul ho Zeman.

České házenkářky se v neděli večer sešly ve sportovním centru Radostova v Luhačovicích, kde zahájily přípravu na jeden z vrcholů letošní sezóny – prosincové mistrovství Evropy házenkářek v Dánsku. „Do středy budeme pracovat na zapracování nových hráček do našeho systému hry, to je hlavním cílem tohoto kempu. Pak nás čekají dva přátelské zápasy ve Slovinsku, abychom si vyzkoušeli v ostrém zápase to, na čem tady budeme pět tréninků pracovat," konstatoval trenér národního týmu Jan Bašný. 

Září bylo pro nás ve znamení Dnů Charity Luhačovice – programů a akcí pro všechny věkové kategorie. Akce v tomto měsíci jsou zaměřeny na přiblížení charitních služeb atraktivnější formou široké veřejnosti, zájemcům, klientům i individuálním dárcům. Září jsme zahájili společnou poutí všech Charit olomoucké arcidiecéze ke Svaté bráně milosrdenství na Svatý Hostýn, kde jsme se setkali i s ostatními poutníky z celé arcidiecéze. Důležitou součástí dalších dnů byla i beseda Péče o seniory v domácím prostředí, která odpověděla na aktuální dotazy zúčastněných. Velmi navštěvovanou a oblíbenou akcí bylo měření glykémie zdarma, které probíhá každoročně. Významnou byla mše za Charitu Luhačovice, její uživatelé, dobrovolníky a dárce, kterou tradičně slavíme památku patrona charitního díla Sv. Vincence z Paula. Návštěvníci Svatováclavského jarmarku se díky našim dobrovolníkům mohli těšit z výrobků denního stacionáře.