Finálový turnaj nejlepších čtyř celků Celostátní ligy futsalu - sálového fotbalu se uskuteční ve dnech 3. a 4. března 2018 ve sportovní hale Radostova v Luhačovicích. V sobotu 3.3.2018 jsou na programu semifinálové duely, které se hrají na dvě vítězné utkání, v neděli pak souboj o bronz a ve 13,00 hodin zápas o mistra ČR. Podle informace Mgr. Jaroslava Kříže, šéfredaktora redakce sportu České televize, bude v neděli přítomna ve sportovní hale v Luhačovicích Česká televize a bude snímat duel o třetí místo a také závěrečný zápas o mistra České republiky. Program Final Four v Luhačovicích je následující:

Zastupitelé Luhačovic rozhodli o navýšení financí na údržbu jedinečného lázeňského areálu ve městě. Lázeňské akciové společnosti nabídnou polovinu částky vybrané z lázeňských poplatků, a to i zpětně za uplynulé dva roky. Dalších 300 tisíc pak město pravidelně investuje do mobiliáře. Dosud platilo město 1,5 milionu korun ročně, lázně ale požadovaly za údržbu dvacetihektarového areálu až čtyřikrát více. Spor se tak dostal až před okresní soud ve Zlíně. Mimosoudní dohoda teď závisí i na tom, zda lázně přijmou novou nabídku. Požadovaly po městu totiž také náhradu za užívání.

Čeští reprezentanti, kteří se chystají za pár dní odletět do Koreje, která bude hostit zimní paralympijské hry, si v uplynulých dnech v pražské O2 Aréně přebírali oficiální kolekci oblečení. Stejně jako pro tradiční olympiádu ji dodala firma Alpine Pro. Sportovci a jejich doprovody i vedení výpravy se dočkali řady artiklů, které fasovali jejich kolegové olympionici.

V březnu či dubnu začne v Luhačovicích dlouho připravovaná oprava kolonády a haly Vincentka. Práce potrvají asi rok a čtvrt, budou stát přes 100 milionů korun, z toho asi 98 milionů korun pokryje evropská dotace. "V současné době jsme ve fázi výběru zhotovitele, tendr proběhl a čekáme na schválení ze strany úřadů," uvedl generální ředitel společnosti Eduard Bláha. Práce uzavřou kolonádu i halu, rozlehlý lázeňský park však bude nadále přístupný.

Patrik Hetmer má vrozenou oční vadu, která se nazývá Dědičná dystrofie sítnice. Ta způsobuje zúžení zorného pole a tzv. trubicovité vidění. K tomu ho také velmi omezuje šeroslepost. Přesto se věnuje hned několika sportům, zejména alpskému lyžování. Spolu se svým trasérem Miroslavem Máčalou se hned ve své první sezoně 2013/2014 nominovali na Zimní paralympijské hry v Soči 2014, kde obsadili sedmé místo v superkombinaci a osmé ve slalomu. Zima 2014/2015 byla ještě úspěšnější, Patrik s Mírou vybojovali bronz v obřím slalomu na mistrovství světa v Kanadě. Byla to historicky první mužská medaile pro Českou republiku z vrcholných akcí.

Díky rozšíření a modernizaci si pro svůj pobyt mohou hosté Lázní Luhačovice, a.s., opět vybrat bývalý penzion Riviera, který se změnil na moderní tříhvězdičkový garni hotel s 73 lůžky, recepcí, restaurací a novým výtahem. Slavnostní otevření proběhlo ve středu 21.2.2018. K původní budově z roku 1928 s dvoupodlažní přístavbou ze 70. let minulého století byla během právě dokončené realizace doplněna další dvě patra. Celý objekt hotelu, který se nachází v blízkosti centra města u vstupu do lázeňského parku, se tak výškově srovnal a obě části působí souměrně. Investovaná částka dosáhla 43 mil. Kč s DPH. Stavbu realizovala firma 3V&H, s.r.o. podle architektonického řešení společnosti S-projekt plus, a.s. a na vybavení nábytkem se podílela společnost Dřevozpracující výrobní družstvo Jaroměřice nad Rokytnou. Práce probíhaly od poloviny listopadu 2016 do ledna 2018.

První mimosoudní pokus o řešení sporu radnice a Lázní v Luhačovicích se nezdařil. Představy společnosti a města o lázeňském parku se radikálně liší, radnice by je nebyla schopná naplnit. „Navrhli jsme něco, co je pro nás obrovský ústupek. Chceme městu výrazně zlevnit užívání parku. Ale ještě je předčasné to medializovat,“ uvedl generální ředitel akciové společnosti Lázně Luhačovice Eduard Bláha. Radnice je sdílnější. A zklamaná. Na jednání s vedením lázní šla s návrhem, že ročně zaplatí údržbu parku za 2,5 milionu. K tomu si ponechá i starost o veřejné osvětlení a odvoz odpadků, což je dalšího půl milionu.

Společnost Lázně Luhačovice měla loni 32.332 klientů, předloni jich bylo asi 34.000. Loni však mírně vzrostl počet pobytových dnů, bylo jich 354.000, o necelou tisícovku více než v roce 2016. Tržby společnosti v minulém roce činily podle předběžných výsledků 521 milionů korun, o 6,6 procenta více než předloni, řekl dnes novinářům generální ředitel Lázní Luhačovice Eduard Bláha.

Lidé z obce mnoho let chodili na mše do blízkých Pozlovic nebo Luhačovic. V roce 2014 se obci podařilo zakoupit pozemek v centru. Dnes na něm již stojí roubená kaple čekající na dokončení. Typově připomíná Jurkovičovy stavby na Pustevnách. Zastupitelstvo obce rozhodlo, že kaple bude dřevěná. „Objížděli jsme pro inspiraci různá místa, kde mají dřevěné kaple. A pak architekt Závada starší z Valašského Meziříčí zpracoval projekt,“ řekl starosta.

Generální ředitel Lázní Luhačovic Eduard Bláha získal prestižní ocenění Osobnost cestovního ruchu – Holiday World Award za rok 2017. Cenu převzal 15. února při příležitosti slavnostního zahájení veletrhu Holiday World. Bláha uspěl v konkurenci dalších profesionálů, kteříse dlouhodobě věnují cestovnímu ruchu nad rámec svých pracovních povinností.