Najít nový jednotný vizuální styl pro malebné lázeňské město Luhačovice bylo cílem designérské soutěže, kterou pořádala organizace CZECHDESIGN. Do uzavřené dvoukolové soutěže bylo vyzváno 5 grafických designérů a studií. My vám představujeme 3 finálové návrhy od dua Tereza Bierská a Nela Klímová a studií Little Greta a Toman Design, které v soutěži zvítězilo.

V Městském domě kultury Elektra v Luhačovicích se uskutečnil už popatnácté charitativní Vánoční koncert dětem. Výtěžek již tradiční předvánoční akce, kterou každoročně pořádá dobročinná organizace Korunka Luhačovice ve spolupráci s řetězcem lázeňských hotelů Royal Spa, se vyšplhal na 270 tisíc korun. Vybrané peníze poputují nemocným či handicapovaným dětem a organizacím starajícím se o opuštěné děti. Celým večerem provázel moderátor Petr Rychlý, který na pódiu postupně mezi účinkujícími přivítal zpěvačku Dášu Zázvůrkovou, Jitku Boho, zpěváka Matyáše Hložka nebo kapelu The Silver Spoons. Vyvrcholením celého předvánočního koncertu bylo vystoupení zpěváka Vaša Patejdla. Nechyběl ani ambasador Korunky Luhačovice Josef Alois Náhlovský, kterému organizátoři koncertu i hosté popřáli ke kulatým 70. narozeninám.

Už jen čtrnáct dnů zbývá do konce monopolu Českých drah (ČD) na místních tratích. V neděli 15. prosince se na trasách Staré Město - Uherské Hradiště - Uherský Brod a Uherský Brod - Luhačovice poprvé rozjedou soupravy společnosti Arriva vlaky. Dobrou zprávou je, že některé vlaky pojedou každý všední den, další budou lépe navazovat na rychlíky nebo dojedou o několik zastávek dál. Namátkou - rozšiřuje se nabídka večerních spojů. Nově pojedou třeba od pondělí do neděle večerní spoje z Újezdce u Luhačovic do Luhačovic v časech 20.37 a 21.13 hodin. První má přípoj od Bojkovic, druhý ze směru Staré Město u Uherského Hradiště a Bylnice.

Ve dnech 4. - 5. 12. se v Luhačovicích uskutečnilo Mezinárodní fórum k tématu veřejné správy, které pořádalo Ministerstvo vnitra v rámci českého předsednictví Visegrádské čtyřky. Fóra se zúčastnili kromě představitelů států V4 (tedy Česka, Slovenska, Polska a Maďarska) také zástupci Rakouska a Slovinska. Za ČR delegaci vedl JUDr. PhDr. Petr Mlsna, Ph.D., náměstek ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy. Také za SR a Polsko se účastnili představitelé ministerstev vnitra těchto států, Maďarsko vyslalo zástupce ministerstva spravedlnosti, Slovinsko a Rakousko představitele ministerstev zaměřených přímo na veřejnou správu. V rámci jednotlivých tematických bloků se řešila témata jako je rozvoj veřejné správy v území, e-služby, inovace ve veřejné správě nebo Open Government, tedy způsoby zapojování občanů do chodu veřejné správy. Účastníci fóra diskutovali o výzvách v oblasti veřejné správy, kterým čelí všechny zúčastněné státy, a předávali si dobrou praxi. V úvodu setkání v lázeňském městě přivítal hosty starosta Luhačovic Marian Ležák. 

Oblíbenou kapelu Fleret čeká měsíc plný vánočních koncertů, mohou se na ni těšit také fanoušci v Luhačovicích. V úterý 17. prosince se luhačovickým městským domem Elektra rozezní staré, dobré, všem známé písně. Kromě těch se však můžete těšit také na písně z připravovaného nového CD skupiny Fleret. Přijměte naše pozvání a přijďte si poslechnout písně kapely ve vánočním aranžmá, zaposlouchat se do libých tonů dvorní kapely Valašského království a naladit se na příchod Vánoc.

V pátek 6. prosince se v kostele Svaté rodiny v Luhačovicích uskutečnil již dvanáctý Adventní benefiční koncert pro Charitu Luhačovice. Na podporu letošní benefiční akce vystoupily místní scholy. Ředitelka Charity Luhačovice Mgr. Lenka Semelová, DiS. zahájila koncert těmito děkovnými slovy: „Je úžasné, že se tu můžeme společně setkat již podvanácté. Naše charita v letošním roce slavila 15. výročí od svého založení a pořádané benefiční koncerty jsou tedy trošku mladší tradicí. Díky našim nedocenitelným účinkujícím, můžeme načerpat krásnou předvánoční atmosféru. Tyto adventní dny nám připomínají, že je dobré v životě zpomalit a přes Vánoční shon se zamyslet, co je v životě důležité. Jménem všech pracovníků a uživatelů děkuji všem, kteří jste se rozhodli dnešní večer podpořit, ať již svým vystoupením, účastí nebo finančním příspěvkem. Děkujeme za podporu celé této akce také farnosti Luhačovice, otci Hubertu Wojcikovi i Městu Luhačovice. Děkuji všem okolním obcím a firmám, které se nás letos rozhodli podporovat.

Policistům se v Luhačovicích podařilo hned po vloupání do osobního auta před školkou zadržet dva šestačtyřicetileté zloděje. Recidivistům teď hrozí až tříleté vězení, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Terčem zájmu povedené dvojice se stalo auto značky Hyundai Tucson. Po rozbití okna z něj odcizili značkovou kabelku, která ležela pod sedadlem. Uvnitř našli peněženku s finanční hotovostí 3 500 korun, dvě platební karty, doklady a další drobnosti. Škoda, kterou způsobili poškozením okna a odcizením věcí, se vyšplhala na více než 11 tisíc korun.

Sedmapadesátiletý cyklista zemřel v pátek v noci v Luhačovicích na Zlínsku po pádu z kola. Jeho jízda skončila tragicky po odjezdu z restaurace, sdělila mluvčí krajské policie Barbora Balášová. Muž zemřel na místě, okolnosti nehody policisté dál vyšetřují. Neštěstí se stalo v pátek po 22:00. „Podle předběžných informací se i s manželkou vracel na kole domů z restaurace. Po ujetí asi 50 metrů najel na obrubník a upadl na hlavu. Při nehodě utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ uvedla policejní mluvčí.

Zlínsko a Luhačovicko zvítězilo s projektem „Well, well … Lázně Luhačovice“ v národním kole soutěže „European Destination of Excellence“ 2019 (EDEN), kterou organizuje Evropská komise. Letošním tématem soutěže EDEN 2019, která pomáhá zviditelnění dosud neobjevených evropských regionů, bylo právě lázeňství a zdravý životní styl. Vyhlášení EDEN 2019 bylo součástí slavnostního večera Fóra cestovního ruchu v Brně. „Všichni finalisté představili jedinečné lázeňské produkty, které ctí pravidla a normy udržitelného cestovního ruchu a rozvíjejí turismus nejen ve smyslu finanční udržitelnosti, ale zejména s ohledem na zachování kulturních a přírodních hodnot,“ uvedla Klára Dostálová ministryně pro místní rozvoj ČR.