Nouzový stav spojený se zákazem shromažďování a pořádání veřejných akcí dopadá i na konání tradičního Otevírání pramenů, kterým se v Luhačovicích každoročně o druhém květnovém víkendu zahajuje lázeňská sezóna. Oblíbená slavnost, přitahující pravidelně tisíce návštěvníků, se v plánovaném termínu neuskuteční. „Třídenní programy, jejichž příprava trvala více než rok, nemohou vzhledem k současné situaci ve dnech 8. - 10. května proběhnout. Kvůli charakteru akce není zatím možné stanovit náhradní termín,“ vysvětlila za organizátory ředitelka Městského domu kultury Elektra Hana Slováková. 

Lázně nesmějí přijímat nové hosty v souvislosti s opatřeními, která kvůli omezení šíření nákazy novým typem koronaviru přijala vláda. Ubytovací kapacity společnosti Lázně Luhačovice opustí ve čtvrtek poslední hosté. Jde řádově o desítky klientů, kteří jsou nyní v dětských léčebnách. Zhruba 600 zaměstnanců lázní zůstane doma, pobírat budou 60 procent běžné mzdy. ČTK to dnes řekl výkonný ředitel společnosti Jiří Dědek. Otevřený dopis starosty města Luhačovice Vládě České republiky v příloze.

Na území Arcidiecézní charity Olomouc se ve velkém vysazuje nový druh stromu tzv. „Rouškovník charitní“. Ředitelka Charity Luhačovice Lenka Semelová dále tento jev blíže vysvětluje: „Charity v Olomoucké arcidiecézi se inspirovali moderními trendy a v řadě míst se ve velkém objevuje výsadba „rouškovníku“, k této aktivitě se připojila samozřejmě také Charita Luhačovice. Jde o moderní trend, stejně jako např. v Charitě Šternberk, která jich v okolí vysadila dokonce sedm. Na našem stromě u Charity Luhačovice se urodilo také několik desítek látkových roušek, které si mohou lidé ZDARMA utrhnout. Roušky budou dle potřeby postupně doplňovány.“

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly od tří hodin odpoledne u požáru klestí mezi městem Luhačovice a obcí Kladná-Žilín v lokalitě U bílého kříže. Požár byl ohlášen hasičům v 15:00 hodin. „Na místě byli jako první profesionální hasiči z požární stanice Luhačovice, následovány dobrovolnými hasiči z Luhačovic, Bojkovic a Kladné-Žilína. Požár byl na ploše asi 10 metrů šířky a 50 metrů délky,“ uvedla za krajské hasiče mluvčí Lucie Javoříková.

Loni na Velikonoce byla kapacita obsazená ze sta procent, letos je jisté, že bude na nule. Lázně ve Zlínském kraji během dvou týdnů opustí poslední pacienti. Z nařízení vlády nesmějí lázeňská zařízení už dva týdny přijímat nové. Rezervace se přesouvají na léto. „Velikonoční svátky jsou pro nás nejatraktivnějším obdobím, měli jsme tradičně vyprodáno. Tentokrát to bude jinak. Dopad toho všeho zatím netušíme, ale nechceme, aby se cestovní ruch položil,“ potvrdila Veronika Záhorská, ředitelka Sirnatých lázní Ostrožská Nová Ves a lázeňských hotelů Miramare v Luhačovicích, které jsou součástí resortů Royal Spa po celé republice.