Stovky lidí zavítaly v neděli 12. července na Luhačovickou pouť, kterou si město připomenulo už 23. výročí posvěcení místního kostela sv. Rodiny. Po celý den se konal ve městě jarmark umístěný hned na třech místech. Lidé si na něm užili nabídky regionálních potravin, řemeslých výrobků a bohatémožnosti občerstvení. Od 10.15 hodin se konala v kostele slavnostní mše. Na té nechybělo ani poděkování faráři Hubertu Wojcikovi, který symbolicky právě při pouti završil své dlouholeté úspěšné působení na zdejší farnosti.

Trasa obchvatu Luhačovic už má jasnou podobu a příprava její stavby se tak dostává do další fáze. Dlouhá bude 9,3 kilometru, což znamená, že proti současné cestě centrem lázeňského města si řidiči zajedou o 1300 metrů. Zároveň ale ušetří čas. Financování ani termín začátku výstavby ale zatím nejsou jasné. „Průjezd po obchvatu bude podle propočtů rychlejší o dvacet procent času, protože se řidiči vyhnou přechodům pro chodce či zdržení na kruhových objezdech,“ vysvětlil starosta Marián Ležák.

Řada lázní přestala přijímat státní vouchery na pobyt v hodnotě čtyři tisíce korun. Zdůvodňují to například tím, že už došlo k naplnění kapacity, protože o program COVID lázně je velký zájem. Lidé si od počátku července stáhli již přes 94 tisíc poukazů. Největším problémem programu je však dosud nezískaná notifikace Evropské komise, která by stanovila maximální sumu, kterou mohou žadatelé čerpat z programů veřejné podpory. Jasno by prý mohlo být na přelomu července a srpna.