Nový rok nám pomalu začíná klepat na dveře. A my bychom byli velmi rádi, kdyby koledníci mohli chodit po ulici s písní přející vám všem štěstí, zdraví, dlouhá léta a přinést vám tak požehnání do nového roku. Vše však záleží na vývoji epidemiologické situace u nás. V současné době hledáme vhodnou formu a způsob koledování, tak abychom neohrozili bezpečnost koledníků i dárců.

Přehledná a intuitivní, přitom plná informací pro každého občana. Taková je nová mobilní aplikace „Město Luhačovice“, kterou lze snadno nainstalovat na všechny chytré telefony. Jak vysvětlil starosta Marian Ležák, jde o další krok v moderní komunikaci města s občany a veřejností. 

Jako by nestačily ztráty, které postihly lázeňské a na turismu závislé město Luhačovice tím, že kvůli pandemii zejí desítky hotelů a penzionů prázdnotou a o výdělek přicházejí denně také spousty místních podnikatelů a živnostníků. Letošní podzim je pro radnici neradostný i proto, že město čelí žalobě ze strany vlastníků zdejšího barokního zámku, rodiny Thienen, potomků šlechtického rodu Serényiů. Jde o téměř 11 a půl milionu korun za škody, které měly vzniknout tím, že se město o zámek řádně nestaralo.