Jsou krásné, povedené a dělají velkou radost. Řeč je o nových dresech fotbalistů FK Luhačovice (FKL), které minulý týden slavnostně pokřtili společně se starostou Marianem Ležákem jak jinak, než Vincentkou. Dresy mají vyobrazeny loga klubu a sponzora, i města Luhačovic. Současně se ale nesou v novém vizuálu Luhačovic, které je velmi úspěšné a oblíbené.

Pořádně rušné chvíle zažili v sobotu po poledni profesionální hasiči z Luhačovic, Otrokovic a Zlína v Luhačovicích. Krátce před jednou hodinou se v bývalém zemědělském objektu na ulici Ludkovická částečně propadl stropem pásový nakladač Bobcat.

Když teď vyrazíte do luhačovických lázní a strávíte tu pár hodin, víkend anebo několik týdnů coby klienti, prakticky nepoznáte, jak tvrdě sem opakovaně dopadaly restrikce plynoucí z epidemie covidu. Současný pohled je vlastně klasický, lidí plno. To určitě těší i generálního ředitele Lázní Luhačovice a.s. Eduarda Bláhu. Zkušený manažer ovšem moc dobře ví, jak se věci mohou měnit. Pohodu, která tu teď přímo sálá, vnímá ovšem velmi rád.

Zastupitelé Zlínského kraje na svém zářijovém zasedání vyjádřili vůli k poskytnutí dotace ve výši 22,5 milionů korun pro město Luhačovice na rekonstrukci místní sokolovny. Ta je v majetku města a díky dohodě s krajem by prostory objektu měly v budoucnu sloužit pro zajištění základního uměleckého vzdělávání v této lokalitě. V Luhačovicích totiž Zlínský kraj nemá vlastní budovu, v níž by mohla sídlit ZUŠ, a tak výuka zatím probíhá rozptýleně na několika místech. Návrh na navýšení alokace rozpočtu 2021 předložil náměstek hejtmana David Vychytil, zodpovědný za ekonomiku a finance.