Zejména obyvatelé panelových sídlišť to dobře znají. Přijedou večer z práce svým vozem a všechny parkovací místa v okolí domu kde bydlí, jsou beznadějně zabraná. Nastává tak několikaminutové ježdění v okolí a hledání, kam by řidiči mohli svá vozidla zaparkovat. Situace se zdá být bezvýchodná. Města nejsou „nafukovací“ a tak nelze stavět stále nová parkoviště. Problémem se zabývají všechna větší města na Zlínsku. V Luhačovicích však řekli dost a přišli s variantou, která u nás zatím není běžná, za to pomůže s parkováním.

Když se před koncem srpna rozdělila největší lázeňská skupina, již tvořily provozy v Luhačovicích a Jáchymově, očekávaly se i změny ve vedení. Před pár dny společnost Lázně Luhačovice oznámila, že post generálního ředitele bude zastávat Jiří Dědek. Klientů a poskytované péče se změna nedotkne. „To jistě ne. V Lázních Luhačovice působím celý svůj profesní život a rád navážu a budu pokračovat v práci svých předchůdců, inženýra Krůžely a doktora Bláhy,“ uvedl Dědek.

Na železniční trati mezi Luhačovicemi a Újezdcem u Luhačovic na Zlínsku v neděli krátce před 13.00 narazil rychlík Slovácký expres do spadlého stromu, nehoda se podle prvotních informací obešla bez zranění, informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Na trati byl kvůli nehodě zastaven provoz vlaků na více než dvě hodiny, České dráhy zajistily náhradní autobusovou dopravu.

Luhačovice finišují v přípravách na vyhotovení technické studie obchvatu města. Se záměrem seznámil starosta města Marian Ležák dopravní experty při příležitosti nedávné dopravní konferenci „Střední Morava – křižovatka dopravních a ekonomických zájmů, která se uskutečnila právě v Luhačovicích. Den zahájení dopravní konference byl současně i posledním dnem, kdy mohli zájemci zaslat nabídky do výběrového řízení na zpracování technické studie obchvatu města. „Cílem je do sedmi měsíců od vyhodnocení výběrového řízení odprezentovat tuto technickou studii s investičním záměrem a ekonomickým vyhodnocením,“ věří v jarní termín starosta Luhačovic Marian Ležák.