K hrozivě vypadající nehodě vyjížděli v pátek profesionální hasiči ze stanic Luhačovice a Zlín do obce Ludkovice na Zlínsku. Podle oznamovatele tam došlo k havárii osobního automobilu, který skončil na střeše v jednom jízdním pruhu. "Jako první se na místo dostavila jednotka z Luhačovic, jejíž velitel po provedeném průzkumu rozhodl o odvolání druhé posilové cisterny ze Zlína. Zjištěna zde byla dopravní nehoda osobního vozu značky Honda, ve kterém cestovala pouze řidička. Tu nebylo nutné vyprošťovat a posádka zdravotnické záchranné služby ji odvezla k ošetření do nemocnice," uvedl mluvčí krajských hasičů Pavel Řezníček.

„Tady pramení architektura“ je název nového projektu, který připravila luhačovická radnice pro návštěvníky města, turisty i místní obyvatele. Jeho záměrem je představit Luhačovice s větším důrazem na architekturu, budovy a jejich tvůrce a zároveň oslovit jinou cílovou skupinu, která zahrnuje mladší věkovou kategorii, vysokoškoláky a milovníky architektury. Projekt spouští již tuto neděli 14.listopadu ve 14 hodin u luhačovického informačního centra, kdy proběhne oficiální představení nového turistického průvodce. Pro tvůrce projektu byla inspirací rozmanitost architektury v Luhačovicích. Vždyť ne nadarmo se o nich říká, že jsou učebnicí architektury. Různorodost architektonických stylů tak dává tomuto lázeňskému městu punc jedinečnosti a výjimečnosti.

Novou a historicky první vizuální identitu a logo získalo lázeňské město Luhačovice na podzim roku 2019. Jejími autory jsou grafičtí designéři ze studia Toman Design, které vyhrálo ve dvoukolové uzavřené soutěži organizované Czechdesignem. Jak se na novou vizuální prezentaci Luhačovic dívají s více jak ročním odstupem zástupci města, designéři, kteří za ní stojí, a samotní obyvatelé?