Na kopcích v blízkém okolí Luhačovic se netyčí žádná rozhledna. Zato přímo v lázeňském městě jich návštěvníci najdou možná nejvíce v republice. Jen místo metrů se jejich výška počítá spíše na centimetry. Zdejší Minigalerie rozhleden v ulici Pod Léštím je českým a pravděpodobně i evropským unikátem.

Na Karlštejně a v Rychlebských horách bude v létě úplně každý. Jestli hledáte místo, kam si udělat výlet na kolo a neprodírat se přitom davy, mělo by ve vašem hledáčku přistát Zlínsko a Luhačovicko. Nabízí krásnou krajinu Bílých Karpat a Vizovických vrchů, je dost daleko od shonu velkoměst, a navíc si po celém dni na kole můžete zajít do lázní nebo wellness.

Lázně v Česku sice zažívají slušnou hlavní sezonu co do počtu klientů, jimž pobyt hradí pojišťovny. Jenomže jim většinou citelně chybějí hosté ochotní strávit dovolenou za své. Čtrnáctidenní odpočinek v léčebných zařízeních může vyjít i přes 50 tisíc, a tak samoplátci většinou svůj pobyt radikálně zkrátili.

Český statistický úřad zveřejnil kandidátní listiny pro volby do zastupitelstev, které se budu konat 23. – 24. září 2022. Na listinách se objevují staronová jména, komunisté v předešlých volbách kandidující jako "KSČM a občané Luhačovic" se (názvem) transformovali do uskupení „Luhačovjané 2022“ (pohledem na sestavu však komunisty zůstali). Nekandiduje hnutí ANO 2011, nově se objevuje "PŘÍSAHA - občanské hnutí Roberta Šlachty a nezávislí kandidáti Luhačovic". Odkazy na jednotlivé kandidátky naleznete dále v článku.