Stavební úpravy silnice II/496 v Luhačovicích včetně rekonstrukce chodníků a autobusových zastávek podpořili částkou 4,725 milionu korun z Fondu Zlínského kraje krajští zastupitelé. Úpravy se budou týkat části silnice vedoucí z centra Luhačovic do místní části Kladná – Žilín. „O dotaci na tuto investiční akci si město Luhačovice zažádalo v rámci podpory, kterou směřujeme do obcí s rozšířenou působností a chceme jim tak pomoci realizovat jejich důležité rozvojové projekty, na něž by jinak složitě sháněly peníze. Celkem máme pro ně ve svém rozpočtu vyčleněno 245 milionů korun. Včetně tohoto jsme už podpořili deset projektů celkovou částkou ve výši téměř 150 milionů korun. Další projekty už mají obce s rozšířenou působností rozpracované a o podporu si mohou zažádat až do roku 2024,“ řekl hejtman Radim Holiš.

Lázeňské náměstí v Luhačovicích zaplnily v sobotu davy příznivců folklóru. Konal se zde 30. mezinárodní festival dětských folklorních souborů Písní a tancem. Návštěvníci si mohli poslechnout soubory z Polska, Slovenska nebo tuzemské z Buchlovic či místní z Luhačovic, Pozlovic, Dolní Lhoty, Provodova nebo Napajedel.

Divadlo je vidět i v dalších koutech Zlínského kraje. „Chceme, aby se o nás vědělo úplně všude,” usmívá se herec a mluvčí divadla Josef Kubáník a prozrazuje, že divadlo na sebe upozorňuje v samém centru Luhačovic v nově zrekonstruovaném pavilonu Vincentky. V rámci zahájení festivalu Divadelní Luhačovice tam proběhla vernisáž fotografií Filipa Fojtíka s názvem V zákulisí Slováckého divadla.