Tiskové zprávy
Tools
Typography
Několik statistik z naší návštěvnosti za měsíc Únor...
Několik statistik z naší návštěvnosti za měsíc Únor...

V měsíci Únoru naše celková návštěvnost klesla, podepsal na tom týdenní výpadek, který byl způsobený přechodem na jiný webhosting (viz. samostatný článek). I přesto jsme zaznamenali meziroční nárůst o 5%. Pokud to přepočítáme na denní průměrnou návštěvnost a vynecháme dny, kdy naše stránky nefungovaly, tak jsme dosáhli více než 53 návštěvníků za den, což je meziroční zlepšení o 27,3%! Nejvíce návštěv jsme zaznamenali v pátek 27. Února, nejmenší naopak 26. Února (26), den po znovuspuštění stránek (nepočítáme dny výpadku, to byla návštěvnost samozřejmě nulová).

Také v Únoru jsme zaznamenali IP adresy z různých zemí. Tady je jejich výčet: Česká republika (78,2%), .Net a .Com (většinou USA), Slovensko, Rakousko, Německo, Polsko, Austrálie, Japonsko, Holandsko, Chorvatsko, Švýcarsko. U 12 % IP adres počítadlo původ nezjistilo.

Stránky byly navštěvovány taky z VŠ, o první místo se v Únoru dělily ČVUT, Masarykova univerzita, UK, VŠE.

Únoroví návštěvníci nejvíce využívali připojení od Internet On Line, těsně za ním skončil Volný a Tiscali. Zajímavý je poměr návštěvníků s GPRS Eurotelu a T-Mobile. Na jednoho zákazníka T-Mobile připadá 5,5 zákazníků Eurotelu. Nejčastějším zahraničním providerem byla americká společnost Pacbell.

A jsme zase u softwarového vybavení. Konec světa nenastal, takže Microsoft si udržel svůj drtivý monopol. Operační systémy této firmy využívá 99,59 % našich návštěvníků! Zaznamenali jsme pouze čtyři návštěvy s Linuxem a jeden s Macintoshem. Soutěž Windows opět vyhrála "dvoutisícovka", druhé skončilo XP a třetí 98. V prohlížečích má Microsoft také velký monopol, ale už ne tak drtivý. Internet Explorer využívá 93,31 % našich návštěvníků. Druhá skončila norská Opera se 4,81 % a jedna návštěva byla i s Mozillou. To potvrzuje naprostý propad Netscape, který byl ještě před 10 lety nejčastější prohlížeč a ještě před několika lety u nás "dělal" aspoň 4%. Mezi Explorery podle očekávání vyhrála nejnovější verze 6.x, polovinu měla verze 5.x a jeden přístup jsme zaznamenali se stařičkou verzí 3.x.