Tiskové zprávy
Tools
Typography
Statistiky návštěvnosti za měsíc březen...
Statistiky návštěvnosti za měsíc březen... Předem bych se chtěl omluvit, že s těmito pravidelnými informacemi ze statistik přicházím tak pozdě, ale za měsíc maturuji, takže času moc není. O to víc se můžete těšit na novinky v červnu.
   V měsíci březnu nás navštívilo 1902 lidí, což činí průměr 64,45 návštěv za den (průměrný pracovní den: 69,7, víkend: 37,75). Nejnavštěvovanějším dnem bylo pondělí (79,8), kdy jsme také zaznamenali měsíční rekord 97 (8.března). Den s nejméně přístupy byla sobota (33 návštěv/den).
   I v březnu k nám chodili lidé z celého světa. Výpis zaznamenaných zemí: Slovensko, Německo, Švýcarsko, Polsko, Velká Británie, Itálie, Rakousko, Austrálie, Belgie. Ostatní návštěvníci přišli z ČR (76%), nebo měli mezinárodní IP adresu .com, či .net (6,3%). 15% IP adres se nám nepodařilo lokalizovat. V žebříčku návštěv z VŠ to dopadlo následovně: 1. VUT Brno, 2. VŠE Praha, 3. VŠB-TU Ostrava.
   Mezi poskytovateli připojení se na prvním místě umístil Volný, druhý skončil Tiscali a třetí IOL. V souboji mezi mobilními operátory to skončilo takto: na jednoho zákazníka T-mobilu připadá 4,7 zákazníků Eurotelu.
  Mezi operačními systémy opět vyhrál na celé čáře Microsoft. Jeho produkty používá 98,11% našich návštěvníků. O zbytek se zasloužil především Macintosh, dále pak Linux a Unix. Nejpoužívějším Windowsem se poprvé stal XP, který používá 35% návštěvníků, druhý skončil W 2000 a třetí W 98. U prohlížečů už neměl Microsoft takovou převahu, ale stále má jasný monopol. Používá ho 94% lidí. Na druhém místě skončila Mozilla 2.31 % a třetí Opera 2,1% a čtvrtý Safari 1,31%. Dříve nejpoužívanější Netscape opět nebyl zaznamenán ani jednou.