Ve středu se veřejnosti po rozsáhlé rekonstrukci otevřela kolonáda největších moravských lázní v Luhačovicích na Zlínsku. Lázně se budou i nadále snažit o zápis na listinu světového dědictví UNESCO. Potvrdil to generální ředitel a.s. Lázně Luhačovice Eduard Bláha. Oprava chátrající kolonády byla jedním z významných kroků, který má luhačovické lázně k zápisu do seznamu UNESCO přiblížit.

Ve čtvrtek bude v Muzeu luhačovického Zálesí zahájena výstava Luhačovice a Židé, která zpracovává téma historie židovských obyvatel Luhačovic a návštěvníků luhačovických lázní židovského vyznání v průběhu staletí. V Muzeu luhačovického Zálesí bude ve čtvrtek 28. 11. zahájena výstava Luhačovice a Židé, která zpracovává téma historie židovských obyvatel Luhačovic a návštěvníků luhačovických lázní židovského vyznání v průběhu staletí.

Město Luhačovice představilo svůj nový vizuální styl. Současný, nápaditý a přitom jednoduchý,  založený na výrazném logotypu, který doprovází svěží styl pestrých doplňkových ilustrací. „Luhačovice jsou moderní atraktivní místo k životu pro všechny generace s tou výhodou, že nabízí jako bonus krásnou přírodu, jedinečnou architekturu a lázeňské prostředí. Navíc jsou známy bohatým kulturně-společenským životem a skvělými občany, kteří jsou hrdí, že jsou Luhačovjany. Chceme město takto také prezentovat veřejnosti a věřím, že i díky nově zvolenému vizuálnímu stylu bude stále více lidí Luhačovice takto vnímat,“  poznamenal starosta Luhačovic Marian Ležák. Článek rozšířen o další ukázky.

Po rozsáhlé rekonstrukci začne opět sloužit veřejnosti lázeňská kolonáda v Luhačovicích. Slavnostní otevření je připraveno na středu 27. 11. 2019. Kolonáda bude zpřístupněna již od 15 hod. Samotný program začne odpoledním koncertem Stanley Dixie Street Band v hale Vincentka od 16 hod. a bude pokračovat v 17 hod. přestřižením pásky za účasti starosty Luhačovic a generálního ředitele Lázní Luhačovice, a.s.. Vyvrcholením pak bude ohňostroj, který je plánovaný na Lázeňském náměstí v 17:30 hod. Chybět nebudou ani stánky s punčem, svařeným vínem nebo teplými oplatky.

Stovky let ležely v archivu kroměřížského zámku vzácné rukopisy barokního skladatele Giovanni Valentiniho, nyní tato díla zazní na dvou koncertech na Zlínsku. Na nevšední hudební zážitek láká zlínský smíšený pěvecký sbor Canticum Camerale. Znovuobjevené barokní skvosty provede sbor spolu se sólisty a instrumentalisty v sobotu 30. listopadu v kostele Svaté rodiny v Luhačovicích a v neděli 1. prosince v evangelickém kostele ve Zlíně, informovala server Zlin.cz zpěvačka a předsedkyně sboru Jana Lukášová.

Moderní sportoviště za 2,5 milionu Kč začalo v Luhačovicích sloužit veřejnosti začátkem listopadu. Významnou investici, která rozšiřuje občanskou vybavenost, přiblížil místostarosta Jiří Šůstek, který má v gesci majetkové záležitosti města.

Nový vizuální styl Luhačovic pochází od studia Toman Design, které vyhrálo v designérské soutěži organizované CZECHDESIGN. Město se novým stylem bude prezentovat nejen jako malebné lázně, ale i jako moderní a příjemné místo k životu. Luhačovice jej využijí ke komunikaci jak směrem k obyvatelům a partnerům, tak k turistům.

Základní škola Luhačovice obdržela při Slavnosti škol Paměti národa v Praze prestižní certifikát společnosti Post bellum "Škola paměti národa" za systematickou výuku moderních dějin a za zapojení do vzdělávacích projektů této organizace. Jeden z projektů se uskuteční ve škole i v době připomenutí 30. výročí 17. listopadu.