S potěšením vám můžeme oznámit, že známe účinkující jedenáctého Adventního benefičního koncertu pro Charitu Luhačovice. Chcete je také poznat? Tak určitě přijďte v pátek 7. prosince, v 18:15 do kostela Svaté rodiny v Luhačovicích. O příjemně prožitý zážitek se postará místní folklorní soubor Malé Zálesí a Schola z Brumova-Bylnice.

Necelé dva týdny po komunálních volbách došlo k dohodě ohledně budoucího uspořádání radnice a Rady města. O pár desítek bodů vítězné uskupení PRO Luhačovice by mělo získat post starosty (Marian Ležák) a dále 3 místa v Radě města Luhačovice. Čtěte celý článek pro více informací.

Výrazně se zlepšil technický stav a bezpečnost na 650metrovém svažitém úseku silnice z Luhačovic směrem na Kladnou-Žilín. Na tomto úseku skončila rekonstrukce silnice za více než 10 milionů korun. 

Poslední týden v září se uskutečnily Dny Charity Luhačovice. Akce v těchto dnech jsou zaměřeny na přiblížení charitních služeb atraktivnější formou široké veřejnosti, zájemcům, klientům i individuálním dárcům.

V Luhačovicích ovládlo komunální volby PRO Luhačovice v čele s Marianem Ležákem Se ziskem 19,07 procent hlasů získalo sdružení, které vzniklo teprve letos v létě čtyři křesla v zastupitelstvu. Stejný počet mandátů má i druhá v pořadí Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová s jedničkou kandidátky Jiřím Šůstkem, kterou v Luhačovicích volilo 18,59 procent obyvatel. Za nimi se umístilo se 16,17 procent hlasů hnutí ANO 2011, tu do komunálních voleb vedl Radomil Kop a na radnici obsadí také čtyři křesla.

To ani organizátoři Dne otevřených dveří v luhačovické Vincentce tušit nemohli. O akci připravené ke 20. výročí chvíle, kdy se věhlasného pramene zdraví z hlubin přírody ujala nová společnost s novými majiteli, byl zájem až neuvěřitelný. Otec Ladislav a syn Jan Šumšalovi se tentokrát ujali jedné stěžejní věci. Pokřtili robota, který pomáhá zdejším zaměstnancům při kompletaci a balení věhlasné léčivé minerální vody. V práci je mimořádně výkonný a spolehlivý a je zcela příznačné, že dostal jméno Vincent.